Online Služby

Objednajte si audit projektu online

Dali ste si vypracovať, alebo si plánujete dať vypracovať projekt na Váš vysnívaný rodinný dom? Cítite úplnú kontrolu nad tým, či je projekt v poriadku a bez chýb? Váš projekt je zrkadlom toho, aký kvalitný a hodnotný Váš dom bude a mal by byť v 100% poriadku.

Potrebovali by ste poradiť od nezávislých profesionálov, skontrolovať Váš projekt a ubezpečiť sa, že nevyhadzujete desaťtisíce eur von oknom?

To, čo potrebujete je audit projektu Vášho domu, ktorý Vám u nás neskontroluje jeden zaneprázdnený architekt ale 8 členný tím skúsených statikov a stavebných inžinierov. Čím viac očí, tým viac istoty.

Jednoducho cez web nahráte svoj projekt, odošlete nám ho spolu s objednávkou a my vám do 5 10 (dočasná zmena pre vysokú vyťaženosť) pracovných dní pošleme späť vyčerpávajúcu správu a zoznam detailov, ktoré sme prekontrolovali.

Skôr ako sa začne stavba, je potrebné si vedieť všimnúť dôležité súvislosti v projekte, aby sa Vám nepredražila stavba, minimalizovalo sa riziko prasklín v dlhodobom horizonte a hlavne neohrozovali sa životy Vašich milovaných.

Predstavte si, že sedíte vo svojom vysnívanom dome v kresle pred pukajúcim kozubom a pozeráte sa na škaredú prasklinu cez celú stenu. Predstavte si, že kvôli nej už nikdy dom nepredáte ani za toľko, koľko ste si vzali hypotéku. Vlastný dom je investícia a múdri investori priveľké riziká nepodstupujú.

Ako sa to môže stať? Z našich skúseností poznáme viac ako 100 zlých riešení, ktoré skôr, či neskôr ovplyvnia hodnotu nehnuteľnosti. Máme vypracovaný checklist detailov, ktoré je potrebné prekontrolovať, vedieť si ich všimnúť a správne vyhodnotiť.

Za 25 rokov skúseností z nich spomeňme napríklad:

Ak je zvedený strešný zvod na zlom mieste, môže podmáčať citlivé miesto základu. Ten môže po dlhých rokoch dosadnúť a odtrhnúť celý roh budovy.

Štandardná školská poučka, kedy je treba pod základy dávať štrkové lôžko neplatí pri ílovitých zeminách. Tento problém je mimoriadne častou príčinou porúch rodinných domov a rozsiahlych prasklín.

Pri nesprávnych rozmeroch okenných prekladov môže nastať najmä pri veľkých presklených plochách priveľký priehyb a sklá môžu popraskať. Dodávateľ okien Vám reklamáciu pravdepodobne neuzná, nakoľko príčinou je mäkká nosná konštrukcia.

Často za zabúda na rôznu tepelnú rozťažnosť materiálov. Spôsobuje trhliny ale v niektorých prípadoch aj pravideľné “strelanie”, rachot keď sa pnutie uvoľňuje.

Zabudnuté prestupy na komín, či iné rozvody TZB. Dodatočné presekávanie sa cez stropnú konštrukciu je nákladné, namáhavé, spomaľuje výstavbu.

“Aj ten najpoctivejší architekt, či statik sa môže pomýliť alebo niečo zabudnúť. Prečo sa nepoistiť. Ide o môj majetok, a vôbec nebol lacný!”

“Dávajte si pozor, ak sa projektant a dodávateľ stavby poznajú. Na našej stavbe sme mali naprojketovaných 6 ton úplne zbytočnej výstuže, ktorú by potom dodávateľ vyfaktúroval a bohvie, či by ich tam aj nakoniec zabetónoval! Ušetrili sme tisíce!”